Grup Derslerinin Faydaları

Kurslar

1. Özellikle tenise yeni başlayanlar için, antrenör nezaretinde olmadıkları zamanlarda, birlikte antrenman yapabilecek ve maç oynayacak, kendine benzer oyun seviyesindeki oyun partnerleri bulmak çok önemlidir. Grup dersleri içinde oyuncular, ileride uzun süreler tenisin faydalarını paylaşacak oldukları bu tip partnerleri çok kolaylıkla edinebilmektedir.

2. İleri seviyedeki oyuncular, kendilerine benzer seviyedeki oyuncu gruplarında çok rahatlıkla, maça benzer yoğunlukta (yükleme ve dinlenme süreleri) kondisyon antrenmanı yapabilmektedir.

3. Grup derslerinde, vole, servis, return, smaç, hücum ve savunma pozisyonları gibi, sahada standart durumlar yaratılarak çalışılabilen teknik öğeler çok kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

4. Grup derslerinde tüm oyuncular birbirlerine benzer oranda hatalar yaptıkları için, öğrenme sürecinde oyuncular sahada sürekli hata yapan tek şahıs olma durumunda kalmamakta, kendilerine güvenleri sarsılmamakta ve izleyenlerin gözünde küçük düştüklerini düşünmemektedirler.

5. Grup derslerindeki antrenör düzeltmeleri tüm oyunculara eşit dağıldığı için, düzeltmelere hep bir oyuncunun muhatap kalması sonucu oluşan adale gerginlik ve kasılmaları meydana gelmemektedir.

6. Raket satın alımı gerektirmeyen grup kurslarında tenise yeni başlayanlar, hiçbir yatırım yapmaya gerek kalmadan tenis sporunun kendilerine yatkın olup olmadığını öğrenebilmektedirler.

7. Yoğun fiziksel aktiviteleri içermelerinin yanı sıra grup dersleri, eğlence katsayıları çok yüksek olarak gerçekleşmektedir.

8. Vücut orantıları çok sportif olmayan oyuncular da, kendilerine benzer oyuncular bulunduğu için grup içinde kendilerini çok rahat hissetmektedir.

9. Grup dersleri fiyat/performans oranı açısından en cazip eğitim yöntemini teşkil ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir